İSG Sınavı Sonrası Belgelendirme Süreci

2021/2 İSG Sınavı sonuçları İSGKATİP’e tanımlanmış olup belgelendirme sürecine ilişkin banka bildirimleri gerçekleştirilmiştir.

Ödeme Yöntemleri:

  1. Ziraat Bankası Online İşlemler İnternet Bankacılığı – Ödemeler – Diğer Ödemeler – Diğer Kurumlar – ÇSGB İSGGM Belge Ücretleri ” menüsünden T.C. kimlik numaranıza tanımlı belge ücretini ödemeniz yeterlidir.
  2. Ziraat Bankası ATM ve Vezneler den ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme bilgisi Genel Müdürlüğümüze banka tarafından 1 iş günü sonra iletilecek olup belgeniz onaylanmasını müteakip İSGKATİP’e tanımlanacaktır.

Kazanılan Sertifikanın E-İmzalanması İçin,

İSGKATİP ‘ten elektronik imzalı sertifikanın alınabilmesi e-devlet üzerinden İSG-KATİP uygulamasına giriş yapılarak “Kayıtlı Kullanıcı Girişi” sekmesi seçilmeli ve açılan ana sayfada yer alan “Sertifikalar” sekmesine girilmelidir. Bu sekmeye giriş yapıldığında sayfada yer alan MESLEK kolonunda yer alan meslek bilgisinin doğru şekilde girilmiş olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Eğer meslek bilgisi girilmemiş ise adayların ekranda yer alan “Meslek Güncelle” butonunu kullanarak açılan listeden uygun meslek bilgisini seçmesi ve işlemi kaydetmesi gerekmektedir.

Eğer meslek bilginiz hatalı girilmiş ise bu durumda gerekli düzeltmenin yapılabilmesi için isgkatip@csgb.gov.tr mail adresine TC kimlik numaranızı belirterek diploma yada mezuniyet belgenizi gönderiniz.

Yukarıda belirtilen bu işlemler dışında sisteme üniversite. bölüm, fakülte gibi mezuniyet bilgilerinizi girmenize gerek yoktur. Sadece meslek bilginizi yukarıda ifade edildiği şekilde güncellemeniz yeterlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×