İSG Sınavını Kazandım. Şimdi Ne Yapmalıyım

11 Aralık 2022 tarihinde yapılan;

(A), (B) ve (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ile Diğer Sağlık Personeli sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet adresinde duyurulmuş olup başarılı olan adayların kimlik bilgileri, belge ücretini yatırmak üzere Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’na güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra bildirilmiş olacaktır. Bu süre 1 ila 10 gün içinde olabilmektedir.

Sınavda Başarılı Olunan En Az Notu;

A B C İş Güvenliği Uzmanlığı: En Az 70 Puan

İşyeri Hekimliği: En Az 70 Puan

Diğer Sağlık Personeli: En Az 60 Puan

İsmi bildirilen adayların belgeleri, anılan hesaba belge ücretlerini yatırmalarını müteakip 3 ile 7 iş günü içerisinde İSGKATİP’ e tanımlanacaktır.

Bahse konu süre sonunda adayların, belgelerinin tanımlanıp tanımlanmadığını e-devlet üzerinden İSG-KATİP’ e girerek bizzat kontrol etmeleri mümkündür.

Ayrıca, yapılan İSG sınavlarında başarılı olan adaylara belgeleri elektronik ortamda düzenlenecektir.

Adayların sertifikalandırma işlemleri ile ilgili olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunmamaları gerekmektedir.

Sertifikalar E İmzalı Olarak İSG-KATİP Sistemine tanımlanacaktır. Basılı Belge Gönderilmemektedir.

Ücretinizi 5 Yıl İçinde Ücret Yatırarak İSGKatip Sisteminizi Aktif Ettirebilirsiniz.

5 Yılda 1 Kez de Vize İşlemi Yaptırarak Aktif Tutabilirsiniz.

Belge Başvuru Süreci İçin: (https://isgkatip.csgb.gov.tr/surec/sertifika-basvuru)

 • https://isgkatip.csgb.gov.tr/ Tıkla. Açılan Ekrandan  TCKN ve E-Devlet şifrenle giriş yap
 • Süreç Yönetimine Gir.
 • Sertifika Başvurularına Gir.
 • Açılan Sayfadan Yeni ye Tıkla.
 • Açılan Sayfada Sana Uygun Olanı Seç ( A – B – C SINIFI İGU SINAVINDA BAŞARILI OLANLAR İÇİN SERTİFİKA BAŞVURUSU)
 • Başlat Butonunu Tıkla.
 • Kayıttan Banka Bildirim Sürecini Takip Et Ve Bankaya Bildirildiğinde Ücretini Öde.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2023 YILI BİRİM FİYATLARI

 1. Eğitici, İGU ve İH belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi 1.534,00 KDV Dâhil (₺)
 2. DSP belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi 383,50 KDV Dâhil (₺)
 3. Eğitici, İGU, İH ve DSP belgelerinin vize işlemlerinin yapılması  383,50 KDV Dâhil (₺)
 4. Yetki belgesi başvuru ücreti 67.260,00 KDV Dâhil (₺)
 5. Adres değişikliği ücreti 36.285,00 KDV Dâhil (₺)
 6. Vize ücreti 16.815,00 KDV Dâhil (₺)
 7. Unvan değişikliği, adres küçültme ve numarataj güncellemesi nedeniyle yapılacak olan belge yenileme ücretleri 1.534,00 KDV Dâhil (₺)

Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.

Belge ücretleri T.C. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına TCKN ile yatırılacaktır. Döner sermaye hesabına, IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir.

Ödeme Yöntemleri:

Ziraat Bankası Online İşlemler – Ödemeler – Diğer Ödemeler – Diğer Kurumlar – ÇSGB İSGGM Belge Ücretleri (Adımlarını takip ederek ödeme yapabilirsiniz.)

Ziraat Bankası ATM ve Vezneleri

#Adalarişgüvenliğieğitimkurumu #Arnavutköyişgüvenliğieğitimkurumu #Ataşehirişgüvenliğieğitimkurumu #Avcılarişgüvenliğieğitimkurumu #Bağcılarişgüvenliğieğitimkurumu #Bahçelievlerişgüvenliğieğitimkurumu #Bakırköyişgüvenliğieğitimkurumu #Başakşehirişgüvenliğieğitimkurumu #Bayrampaşaişgüvenliğieğitimkurumu #Beşiktaşişgüvenliğieğitimkurumu #Beykozişgüvenliğieğitimkurumu #Beylikdüzüişgüvenliğieğitimkurumu #Beyoğluişgüvenliğieğitimkurumu #Büyükçekmeceişgüvenliğieğitimkurumu #Çatalcaişgüvenliğieğitimkurumu #Çekmeköyişgüvenliğieğitimkurumu #Esenlerişgüvenliğieğitimkurumu #Esenyurtişgüvenliğieğitimkurumu #Eyüpsultanişgüvenliğieğitimkurumu #Fatihişgüvenliğieğitimkurumu #Gaziosmanpaşaişgüvenliğieğitimkurumu #Güngörenişgüvenliğieğitimkurumu #Kadıköyişgüvenliğieğitimkurumu #Kağıthaneişgüvenliğieğitimkurumu #Kartalişgüvenliğieğitimkurumu #Küçükçekmece işgüvenliğieğitimkurumu #Maltepeişgüvenliğieğitimkurumu #Pendikişgüvenliğieğitimkurumu #Sancaktepeişgüvenliğieğitimkurumu #Sarıyerişgüvenliğieğitimkurumu #Silivriişgüvenliğieğitimkurumu #Sultanbeyliişgüvenliğieğitimkurumu #Sultangaziişgüvenliğieğitimkurumu #Şileişgüvenliğieğitimkurumu #Şişliişgüvenliğieğitimkurumu #Tuzlaişgüvenliğieğitimkurumu #Ümraniyeişgüvenliğieğitimkurumu #Üsküdarişgüvenliğieğitimkurumu #Zeytinburnuişgüvenliğieğitimkurumu #Kocaeliişgüvenliğieğitimkurumu #Düzceişgüvenliğieğitimkurumu #Gebzeişgüvenliğieğitimkurumu #Tekirdağişgüvenliğieğitimkurumu #Çerkezköyişgüvenliğieğitimkurumu #Silivriişgüvenliğieğitimkurumu #Kırklareliişgüvenliğieğitimkurumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×